Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

Рекомендації батькам п’ятикласників

 1. Перша умова шкільного успіху п’ятикласника – прийняти дитину, незважаючи на ті невдачі, з якими вона вже зіткнулась або може зіткнутись.
 2. Створіть умови для розвитку самостійності у поведінці дитини. П’ятикласник неодмінно повинен мати домашні обов’язки, за виконання яких буде нести відповідальність.
 3. Не дивлячись на прагнення здаватись дорослим, дитина потребує ненав’язливого контролю з боку батьків.
 4. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
 5. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
 6. Учитель – вже не такий незаперечний авторитет, на адресу вчителів можуть звучати критичні зауваження. Важливо конструктивно обговорити з дитиною причини її невдоволення, підтримуючи при цьому авторитет вчителя.
 7. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
 8. Важливо, щоб у дитини була можливість обговорити свої шкільні справи, навчання і відносини з друзями в сім’ї, з батьками. Разом шукайте вихід із конфліктів.
 9. З’ясуйте, що взагалі цікавить Вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між її інтересами і предметами, що вивчаються у школі.
 10. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосовувати свої знання, отримані в школі, у домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі.
 11. Забезпечте обов’язкове і чітке дотримання дитиною, оптимального для її віку, режиму дня.
 12. Коли, звідки і в якому б вигляді не повернулася Ваша дитина додому, зустрічайте її з любов’ю!