Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

Правила внутрішнього розпорядку

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД УЧНІВ

 

 1. 1. Здобувачі освіти повинні приходити в гімназію чистими, охайно одягненими, у випрасуваному одязі, у чистому взутті.
 2. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивному одязі.
 3. На суботники, трудові десанти – в робочому одязі.
 4. Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти розміщені на інформаційній дошці у вестибюлі навчального закладу.

 

 

 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

 

 1. Приносити стороні речі, не пов’язані з навчально-виховним процесом, які можуть стати причиною нещасних випадків чи зашкодити здоров’ю здобувачів освіти.

4.Відвідувати їдальню та перебувати протягом дня в кабінеті у верхньому одязі.

 

ПЕРЕБУВАННЯ здобувачів освіти У ГІМНАЗІЇ

 

1.У гімназію учень повинен приходити за 10-15 хвилин до початку навчальних занять і відразу іти до кабінету, де буде проходити урок за розкладом.

 1. Учні, що запізнилися, допускаються до занять після того, як дають щоденник черговому вчителеві, адміністраторові чи вчителеві, що проводить урок, для відповідного запису про спізнення.
 2. Під час освітнього процесу забороняється покидати приміщення навчального закладу без дозволу адміністрації та класного керівника.
 3. Кожен учень гімназії повинен виконувати нормативні вказівки чергових вчителів та учнів.
 4. Чергові по гімназії та по класах повинні сумлінно виконувати свої обов’язки, забезпечувати підтримування чистоти і порядку в приміщенні та на подвір’ї гімназії.
 5. У випадку приходу окремих учнів у гімназію в непристойно брудному, неохайному чи занадто вульгарному одязі чергові мають право вимагати привести себе в порядок, а представник адміністрації, черговий вчитель, класний керівник чи вчитель-предметник може відправити учня додому переодягатися.
 6. Один раз на місяць, в п’ятницю, кожен клас робить прибирання кабінету, закріпленої території в приміщенні та на подвір’ї гімназії.
 7. Під час перерв учні повинні вести себе відповідно до правил хорошого тону. Рухатися в коридорах потрібно спокійно, не заважаючи іншим, говорити впівголоса, ввічливо; підніматися на 2,3,4-й поверхи по сходинках ліворуч, а спускатися праворуч.
 8. Учень,який звільнений від уроку фізичної культури за станом здоров’я, повинен бути присутнім на уроці разом з класом у змінному взутті ( у спортзалі).
 9. На уроках фізичної культури, під час виконання лабораторних робіт в кабінетах фізики, хімії, біології та в кабінетах інформатики обов’язково повинен дотримуватись інструкцій та виконувати правила з техніки безпеки.
 10. Відсутність учителя на уроці не є причиною самовільного залишення учнями гімназії.
 11. Не дозволяється відвідування учнів гімназії сторонніми особами під час уроку без дозволу чергового адміністратора.
 12. Після закінчення уроків учні організовано в супроводі вчителя, що проводив останній урок, залишають кабінет і гімназію.
 13. Залишатись в гімназії після занять можуть учні, які займаються громадськими справами, зайняті в гуртках, секціях.
 14. Забороняється палити і вживати алкогольні напої в приміщенні та на території гімназії в урочний та позаурочний час.
 15. Забороняється приносити чи приводити домашніх тварин у приміщення гімназії.
 16. Усі учні повинні берегти гімназійне майно, свої особисті речі та речі товаришів, в зразковому стані утримувати підручники та літературу бібліотеки гімназії.
 17. За зіпсовані матеріальні цінності, що належать гімназії чи учням, за зіпсовані чи загублені підручники, за знищені рослини на території гімназії відшкодовують збитки батьки учнів, які заподіяли шкоду.

 

ВЕДЕННЯ ЗОШИТІВ, ЩОДЕННИКІВ,

ВІДНОШЕННЯ ДО ПІДРУЧНИКІВ

 

 1. Зошити повинні бути чистими, охайно підписаними, з полями, вестися відповідно до єдиного орфографічного режиму.
 2. Учні повинні виконувати всі роботи чіткими і розбірливим почерком.
 3. Забороняється виривати листки із зошита або починати новий зошит, якщо старий не закінчився.
 4. Учні 1 – 4 класів повинні зберігати зошити в папці для зошитів
 5. Олівці повинні бути охайно підстругані, паста в ручці попередньо перевірена і обов’язково має бути в наявності запасна пасти чи ручка.
 6. Записи в щоденнику учні повинні вести грамотно, чітко заповнювати,систематично давати вчителям для виставлення оцінок, класному керівникові і батькам в кінці тижня для перевірки і розпису.
 7. Зошити, щоденники, підручники повинні бути охайно обгорнені. Не можна обмальовувати обкладинки чи обклеювати наклейками.
 8. У всіх книжках повинні бути закладки. Не можна виривати чи загинати листки, робити в книжці помітки чи малюнки.

 

ПОВЕДІНКА  УЧНІВ У ГІМНАЗІЇ

 

 1. Почувши дзвінок на урок, учні зобов’язані негайно зайняти свої місця за партами і приготувати все необхідне для уроку.
 2. Чергові зобов’язані готувати класне приміщення та обладнання до кожного уроку, повідомляти вчителя про відсутніх.
 3. Учні повинні пам’ятати, що учитель починає урок в чистому класі , при наявності всього необхідного для навчальної роботи ( крейда, указка).
 4. Чергові зобов’язані при переході із кабінету в кабінет здавати і приймати приміщення.
 5. Кожен учень відповідає за чистоту і порядок, збереження свого робочого місця в класі , кабінеті, майстерні.
 6. Коли до класу заходить учитель чи хтось із дорослих, учні зобов’язані встати, привітатися.
 7. Нічого зайвого на парті не повинно бути.
 8. Під час уроку учні повинні сидіти прямо, не горбитись і не розвалюючись, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді товаришів, не розмовляти і не займатися сторонніми справами.
 9. Бажаючи запитати про щось учителя, учні повинні підняти руку, не відкривати від парти ліктя, після дозволу вчителя встати і задати питання. При бажанні відповісти на запитання, поставлене до класу, також треба підняти руку.
 10. Учням категорично забороняється підказувати, виправляти відповідь товариша без дозволу вчителя.
 11. Дзвінок з уроку дається для вчителя. Учні виходять із класу спокійно, тільки з дозволу вчителя.
 12. Всі учні після дзвінка з уроку і після дозволу вчителя виходять із кабінету, крім чергових, які готують приміщення до наступного уроку.

 

ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА ПЕРЕРВАХ

 1. Під час перерви учні виходять в коридор, відпочивають, спокійно розмовляючи, молодші школярі можуть гратися, не створюючи великого галасу та ситуацій, що можуть зашкодити здоров’ю, відвідують бібліотеку, їдальню, туалет.
 2. Їдальню класи відвідують відповідно до встановленого графіка.
 3. Забороняється відвідувати їдальню у верхньому одязі .
 4. Перед споживанням їжі обов’язково треба мити руки.
 5. У кабінет директора, кабінет заступника директора, учительську чи в кабінети спеціального призначення, де працюють вчителі, можна заходити, попередньо постукавши, запитавши дозволу і одержавши його.

 

 

 

 

ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА ПОЗАКЛАСНИХ ЗАНЯТТЯХ

 

 1. Усі учні вибирають собі по душі гурток, секцію, факультатив, індивідуальне заняття. Записатися можна у керівника чи у заступника директора з виховної роботи за погодженням з класним керівником.
 2. Учні, що порушують дисципліну під час роботи гуртка або ті, що погано працюють, можуть бути відраховані з гуртків чи секцій.
 3. Усі учні зобов’язані своєчасно з’являтися на позакласні заняття і добросовісно виконувати завдання.
 4. Під час позакласних занять учні повинні вести себе культурно: не розмовляти, не заважати оточуючим, не ходити в приміщенні і не виходити з нього до закінчення заходу.
 5. Якщо в приміщенні багато дівчаток чи дорослих людей, хлопчики повинні звільнити їм місця.