Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

День Соборності України

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючи «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918 р. У цей січневий місяць в запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська
Народна Республіка.
Уже до кінця року, в грудні 1918 р. у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний обʼєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22 січня 1919 р. він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Соборність - це органічна ознака будь-якої нації, неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, обʼєднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це - один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель.
Соборність України – основа державності!

22 Січ, 2023