Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

З роздумів психолога медичної гімназії 33, Голосіївського району, м.Києва: “САМОДОПОМОГА ПІД ЧАС ВІЙНИ”

 (Поради для здобувачів освіти)

На долю кожної української дитини випали нелегкі випробування. Як би важко не було зараз, нагадуйте подумки собі про те, що ми сильна нація і все зможемо здолати! Ключова мета агресора - викликати паніку серед населення. Не дамо ворогу нас зламати! Наша нація - нездоланна! 

   ДЕЯКІ ПОРАДИ ДЛЯ САМОДОПОМОГИ:

* Говоріть про свої відчуття - це нормально.

Зверніть увагу, що ви не все можете контролювати. Там, де можливо, продумайте кілька алгоритмів дій ( обов'язково радячись із батьками) для різних варіантів розвитку подій - це допоможе позбавитися панічної поведінки і додасть впевненості. 

* Будьте пильними і дуже обережними та вірте і надійтеся тільки на краще. 

* Пам'ятайте, що чим більше ми боїмося, тим більше ресурсів витрачаємо на подолання порогу тривоги. 

* Пам'ятайте, що запорукою стресостійкості є: по - можливості нормальний сон, ситість (не хочеться їсти - хоча б випити чаю) та помірне фізичне навантаження. 

* Дозовано отримуйте інформацію стосовно подій сьогодення та тільки з надійних джерел. (Радьтеся із дорослими - обов'язково). 

* Як би важко не було, головне, не замикайтеся в собі; не залишайтеся сам на сам із власними переживаннями. 

* Пам'ятайте, що наші гімназисти, попри всі труднощі, мають успішно завершити навчальний рік. Навчаючись дистанційно, рекомендовано уважно слідкувати за повідомленням класних керівників та педагогів; по - мірі можливості виконувати завдання, що є диску та по - можливості виходити в Zoom. Якщо ви тимчасово навчаєтесь в іншій школі, то не забудьте взяти звідти виписку з оцінками. 

"Підходять навіть приватні заклади освіти, у яких є ліцензія",- зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

* Дорогі здобувачі освіти, зрозумійте, що  вашим батькам також не легко. У них розривається, що вороги забрали у вас спокійне дитинство і позбавляють права нормального спілкування з ровесниками та спокійно навчатися і жити. Підтримуйте один одного. Разом - МИ СИЛА!

* Пам'ятайте, що у нас СИЛЬНА АРМІЯ, нас підтримує майже весь світ.  Перемога буде за українським народом! Ми на своїй землі!!!

* Якщо ви за кимось сильно скучили - обійміть подумки, помрійте. Це вам точно ніхто не заборонить. 

    _НЕ ІГНОРУЙТЕ СПОВІЩЕНЬ ТРИВОГИ_

   _ПРИСЛУХАЙТЕСЯ ДО ПОРАД БАТЬКІВ_

  _МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я І СТРЕСОСТІЙКОСТІ_

                         ТРИМАЙМОСЯ!!!

01 Кві, 2022