Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

Зрозумілий той факт, що на кожного розумного знайдеться розумніший, на сильного- сильніший. Тому кожен може стати жертвою булінгу. Причини різні: зовнішність, статки у родині, успіхи у навчанні, поведінка, вимова, бажання підпорядковувати своїй волі, самоствердження за рахунок слабших, бажання принизити іншого, звичайні людські заздрості і т.п.
Питання булінгу та його видів розглядаються на законодавчому рівні. Тривалі агресивні дії щодо іншої людини вважається булінгом. Основні форми, у яких може проявлятися цькування: фізичне залякування, яке проявляється у багаторазовому повторенні ударів, стусанів, поштовхах, дотиках небажаним і неналежним чином; псування майна, підступи, образи, глузування, обговорення чуть не до прокльонів; плітки, бойкот, ігнорування, шантаж, вимагання, навмисне підлаштування неприємних ситуацій; цькування за допомогою соціальних мереж у вигляді надсилання повідомлень образливого змісту або зйомка чи викладання непривабливого відео в загальний доступ і т.п.
ЯК БУТИ, ЯКЩО ТИ ЗРОЗУМІВ, ЩО САМ СТАВ БУЛЕРОМ?...
- Постав себе на місце іншого.Обдумай.
- Зрозуміло, що це не твоя особистість, а твої дії завдають іншим болю. Як мінімум- припини це робити... Деякі речі, можуть здаватися навіть смішними, а для когось це завдає болю.
ЯКЩО ТИ У СИТУАЦІЇ БУЛІНГУ:
- НЕ МОВЧИ!
Не бійся просити про допомогу. Це не соромно. ( Розповідай тільки правду, щоб ненароком не звести наклеп на іншу людину).
- В будь- якій небезпечній ситуації звертайся за допомогою до батьків або значущих дорослих.
- У освітньому закладі ти завжди можеш знайти тих, хто допоможе і підтримає. ( Це може бути класний керівник, директор, заступник, психолог та будь-який вчитель, до кого звернешся). Якщо ситуація геть виходить з- під контролю, можна звернутися до поліції чи на дитячу гарячу лінію ( 0- 800- 500- 225).
- Порадься із психологом, як відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.
ЯК ДОПОМОГТИ ТОМУ, ХТО СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?..
- Помічаєш ситуацію булінгу-
НЕ МОВЧИ!!
Це не "ябідництво", а перші кроки до порятунку Людини. Булери, як правило, на перший погляд сильні особистості, а насправді, самі потребують допомоги. Вони просто не завжди усвідомлюють це...
?.. Чому не можна замовчувати?
- Бо це болить, дуже болить...
Діти, які зазнають булінгу, часто вигадують приводи, щоб не ходити на уроки. Іноді так накручують себе, що реально починають хворіти. Замикаються в собі, втрачають мотивацію до навчання і смаку до життя, перестають вчитися взагалі.
Якщо можеш допомогти комусь- допоможи або хоча б підтримай.
# ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ МЕДИЧНОЇ
ГІМНАЗІЇ ЗА ТОЛЕРАНТНЕ СТАВЛЕННЯ
ОДИН ДО ОДНОГО#
# ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!!#

06 Тра, 2021