Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

70 років від дня народження Леоніда Каденюка

Сьогодні, 28 січня 2021 року виповнюється 70 років від дня народження першого і єдиного космонавта (астронавта) незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка.
Кожен із нас з дитинства має власну мрію. Після польоту в космос Юрія Гагаріна, Леонід почав мріяти про небо, про космос. Після закінчення школи 17-річний юнак вступив до Чернігівського військового льотного училища, яке закінчив з відзнакою і був залишений на службу в училищі в якості льотчика-інструктора, а згодом став льотчиком-випробувачем. Він освоїв 56 типів літаків.
Піднімаючись на літаку на висоту понад 10 тисяч метрів, молодий лейтенант дивився вгору, в темне небо, де в космічному просторі зорі та невідомі планети, де літали перші космонавти, та мріяв приєднатися до цих казкових людей.
Старт системи "Спейс Шаттл" (місія STS-87) відбувся 19 листопада 1997 року. У складі екіпажу було шестеро осіб: четверо американців, японець та українець. Політ тривав майже 16 діб. Каденюк виконав усі заплановані експерименти з рослинами. Загалом космонавт здійснив 10 наукових експериментів, провів «космічний урок» для 40 тисяч українських та американських школярів в рамках освітньої програми. Крім того – продемонстрував у космосі державні символи нової України – прапор та гімн. На Землю "космічний човник" повернувся 5 грудня 1997 року. Це був не лише успіх держави, але й особистий успіх нового космонавта, який досягнув своєї мрії!
Земні будні космонавта були насиченими. Це служба Генерал-майора Леоніда Каденюка в армії, робота Народним депутатом у Верховній Раді України. Він – член Колегії Державного космічного агентства України, Радник Прем’єр-Міністра України та Голови ДКА України. Його обирають Президентом аерокосмічного товариства України. Леонід Костянтинович долучився також до роботи Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» (член правління), Громадської ради екологічної безпеки (почесний Президент).
Леонід Костянтинович залишив після себе надзвичайно світлі спогади і пам’ять як про людину майбутнього, наповнену космічною енергією, космічним світоглядом, надзвичайно шанобливим і уважним відношенням до людей, любов’ю до нашої планети.
Учні медичної гімнаї №33 міста Києва згадують сьогодні Леоніда Каденюка та уявляють, що ж перший космонавт незалежної України міг бачити у далекому й незвіданому космосі. Виставка робіт юних гімназистів "Космічний світ очима Леоніда Каденюка" вшановує пам'ять спавжнього партіота та видатного українця.

28 Січ, 2021