Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА

РІЧНИЙ ЗВІТ 2010-2011 Н.Р.

 

РІЧНИЙ ЗВІТ 2010-2011 Н.Р.

 

Розділ 1

Персональний внесок адміністрації гімназії

у підвищення рівня організації навчально – виховного процесу в гімназії

 

  • Всіма членами адміністрації школи на чолі з директором гімназії

виконуються функціональні обов’язки щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти.

Медична гімназія має однозмінне навчання.  Налічує 13 класів.  У складі є профільні класи: суспільно – гуманітарний, художньо – естетичний. Враховано інтереси  та побажання  всіх учнів. Відкрито у цьому навчальному році універсальний 10 клас.

У гімназії  працює досвідчений висококваліфікований педагогічний колектив,  який поповнюється молодими спеціалістами. Протягом року на базі медичної гімназії пройшли навчальну практику студенти КПУ ім.. М. Драгоманова, КДУ ім.. Т.Шевченка, КПУ ім.. Б.Грінченка історичного, філологічного, етнографічного факультетів. Створено сприятливі умови для фізичного (створені гуртки), психічного (психологічна служба), соціального та духового розвитку дітей. Забезпечується скоординована робота шкільного трикутника (учнів, педагогічного колективу та батьків) у вирішенні завдань НВП. Йде постійний пошук наступності  в роботі з батьками.

Розвиваючи та стимулюючи творчий потенціал учнів, педагогічний колектив гімназії поглиблено працював над гармонійним розвитком кожної особистості, продовжував роботу з обдарованими дітьми, проводив індивідуальну роботу з учнями за інтересами з дітьми, що потребують особливого педагогічного втручання.

Серед учнів початкової школи 78% навчається на високому і достатньому рівні, нагороджені Похвальними листами 9 учнів. Немає дітей, які навчаються на початковому рівні.

У 5-8 класах 46% учнів навчаються на високому і достатньому рівні, 10 учнів нагороджено Похвальними листами.

У 10 класах 53% навчається на високому і достатньому рівні,                 1 учениця нагороджена Похвальним листом.

Троє  випускників 9-го класу отримали свідоцтва з відзнакою, 2 випускники 11 класу нагороджені золотими медалями. 4 випускників отримали Похвальні грамоти за особливі досягнення у вивченні окремих предметів.

Відповідно до вимог законів України „Про освіту”, „ Про загальну середню освіту”, Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646, Розпорядження РДА Голосіївського району „Про організацію обліку дітей і підлітків шкільного віку та закріплення території обслуговування за загальноосвітніми навчальними закладами району „ від 13.01.03 № 23  та з метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей і підлітків шкільного віку в районі в гімназії щорічно проводиться робота з дослідження проживаючих у мікрорайоні гімназії підлітків.

Для проведення такої роботи:

– видано  наказ по гімназії  „Про організацію обліку дітей і підлітків шкільного віку на закріпленій території обслуговування медичної гімназії  № 33.

– призначено відповідальних за виконання наказу.

– закріплені певні дільниці за членами педагогічного колективу.

– відповідальними особами перевіряють за отриманими списками наявність     дітей шкільного і дошкільного віку в мікрорайоні і з’ясовують питання відвідування ними загальноосвітніх закладів.

– складено списки перевірено дітей (відповідно до наданих списків ЖЕКУ).

За аналізом останніх 3 років спостерігається  тенденція зменшення кількості дітей шкільного віку  що проживають у мікрорайоні гімназії.

На виконання Закону України „Про освіту”, Національної програми

„ Освіта ХХІ століття” з метою залучення учнів до подальшого навчання в гімназії та інших навчальних закладах країни  в гімназії проводиться відповідна профорієнтаційна робота:

-місячник профорієнтації;

-оформлення стендів і куточків на проф-ну тематику;

-екскурсії до ВУЗІВ ( за окремим графіком);

-батьківські уроки;

-виховні години з фахівцями різних професій;

-зустрічі зі студентами різних ВУЗІВ (НАУ, КДУ ім.. Т. Шевченка, Педуніверситет ім.. Драгоманова, КПІ, МАУП, Торгово – економічний університет, Університет культури).

В гімназії щорічно  оформляється стенд “Куди піти навчатись”,також на ньому розміщуються буклети  з інформацією про навчальні заклади та перспективи після навчання. З інформацією про навчання протягм року гімназію відвідували студенти та вчителі таких навчальних закладів, як: Київський інститут міжнародної економіки та підприємництва,Вище комерційне училище, Торгово-економічний університет, Університет харчових технологій тощо. Учні відвідували навчальні заклади в дні відкритих дверей -університет культури, КПІ, виставку з профорієнтації у міському Будинку  Дітей та Юнацтва . Студенти Університету Культури проводили ознайомлення учнів зі своїм ВУЗом.. Також проводили з дітьми бесіди їх батьки (Хмарський О.В. –11, Наумовська О.О..- 10, Кравець В.В.-11, Ємчук В.І.-10а). Вчителі проводили виховні години по класам “Вибір майбутньої професії” та “Куди піти навчатись”. Гімназію відвідало багато представників навчальних закладів різного ступеню акредитації, розповіли про умови вступу та переваги тієї чи іншої професії.

Щорічно випускники 9-х класів обирають свій шлях у подальшому навчанні. 60% учнів бажають продовжити навчання у стінах рідної гімназії , 40% учнів продовжують навчання у профільних навчальних закладах. Всі діти продовжують здобуття середньої освіти.

  • У гімназії щорічно проводиться безліч цікавих запланованих виховних заходів. Існують серед них і традиційні  щорічні виховні заходи :

   Традиційні заходи гімназії.

У вересні проводиться посвята учнів 1 класу у «Пішоходи». Посвяту проводить вчитель ОБЖ Новікова І.А. і учні гуртка «Юний волонтер». Першокласники вивчають правила дорожнього руху. Перед ними виступають гуртківці з показом агітбригади з правил дорожнього руху. Під керівництвом вчителя ОБЖ для першокласників проводять екскурсію по прилеглій до гімназії території яка веде до проїзних доріг, роз’яснюють правила безпечної дороги додому.

У жовтні проводиться свято «Обжинків». Учні старших класів готують для молодшої школи театралізований виступ за мотивами народних звичаїв.

у грудні проводиться свято «Миколая».  Театралізоване дійство для початкової школи («театр на Володимирській») . Готують теж учні старших класів.

-у грудні до свята Миколая всі  учні гімназії з 1 по 11 класи проводять традиційну акцію «Зроби подарунок хворій дитині». Діти збирають подарунки для онкологічно хворих дітей і відвозять їх у міську дитячу лікарню що знаходиться на  вулиці Верховинній.

-у січні (на Маланки) учні гуртка «Етнографічний»  «засівають» і «водять козу», долучаючи всіх до української обрядовості.

-у січні (в останній день навчання) проводиться Новорічний костюмований бал для учнів та вчителів. Діти і вчителі  приходять на свято у казкових костюмах .

– у лютому до Дня Святого Валентина обов’язково проводиться Велика гра «Знайди свою половинку» -учні з 1 по 11 клас при вході до гімназії  витягують половинку сердечка і протягом першої половини дня знаходять свою другу половинку. Перших 3 пари отримують призи. Також обов’язково  проводиться «Лицарський турнір». На якому лицарі (9-11 класи)обрані дамами від кожного класу змагаються за звання «Лицар …. року»

-1 березня завжди проводиться «Зустріч Весни» -учні гуртка «Етнографічний» у традиційних українських костюмах  проходять по всім класам з 1 по 11 і з веснянками та закликалками вітають всіх з приходом весни.

у квітні проводиться відкритий театралізований відкритий захід з «Правил дотримання пожежної безпеки» . В ньому беруть участь 1-4 класи. Вони готують вірші і казкові замальовки на тему вогню безпечного і небезпечного, а також  театралізовані сценки.

-16 травня проведено День Науки. На святі нагороджуються всі учні ,що брали участь в олімпіадах і роботі МАНу. Їм вручається значок «Інтелект гімназії»

у квітні-травні проводиться «Посвята у гімназисти». Діти 5 класу зачитують «Клятву гімназиста», їдять кашу і стають «однокашниками» і отримують український оберіг в «Дорогу знань».Їм пов’язують галстуки, приколюють емблеми та вручають «Кодекс честі гімназиста».

25 травня проходить День гімназії. На святі діти отримують нагороди за активну участь у житті гімназії і класу, грають у Велику гру та презентують номери художньої самодіяльності. Свято гімназії – це презентація проектів від кожного класу, презентація роботи гуртків.

 

Згідно плану роботи класних керівників на 2010-2011 н.р. змістовно і цікаво пройшли виховні  години, захисти класних та загальногімназійних проектів і інших відкритих виховних заходів.  

-у січні до Дня Соборності України вчителями проведено уроки-лекції для учнів 5-11 класів та учнями 10-11 класів відвідано музей УНР в Будинку Вчителя. Поновлено експонати в кабінеті «Історії України»

до Дня вшанування пам’яті героїв Крут учні 11 класу провели відкриту виховну годину для 8-х класів « В ім’я чого…».

-у березні до Дня народження Т.Г. Шевченка було проведено дуже багато заходів (за планом заходів). Традиційними з них є :

-конкурс читців поезії Шевченка. Переможець якого іде на районний конкурс.

-виставка малюнків «В сім’ї вольній новій…»,

-зустрічі з письменниками та поетами сучасності;

-у квітні до Дня памя’ті Чорнобильської трагедії  проведено всі заходи що включались до плану проведення (конкурси газет , ікебан, малюнків…) та відкритий виховний захід для учнів 8-11 класів «Земля наш дім. Нам його і берегти» . Гостем на заході  був учасник і ліквідатор подій 1986 року Курілов  Олексій Іванович.

-у травні до Свята Перемоги – (всі заходи що були заплановані по гімназії) а також проведено великий святковий концерт для ветеранів , учасників військових дій, працівників тилу та «дітей війни». На святі були присутні гості: ветеран ВВв Дюкарева Н.А., працівники тилу -Пєтухова Г.М., Нечаєва Т.А., «діти війни» (працівники гімназії) –Дудник Л.М., Бурбело Л.М., Панасьєва С.І..

Учнями гуртків «Юний волонтер» та «Патріот України» було проведено велику кропітку роботу спрямовану на поповнення матеріалів та експонатів у кімнаті бойової слави:

–  зібрано багато цікавого матеріалу (спогади ветеранів війни-родичів, сусідів, знайомих;  весь цей матеріал (а також архівний-минулих років) було систематизовано  для подальшого зберігання в кімнаті Бойової слави гімназії.

– оновлено виставкові експозиції кімнати бойової слави, оформлено нові стенди і доповнено існуючі: „Дитинство обпалене війною”, „Війна очима дітей ” і т.д.

– учні з гуртка «Юний волонтер» продовжують спілкування з   ветераном Великої Вітчизняної війни  Ситняківською Вірою Самойлівною, яка була лікарем під час війни і врятувала багато людських життів. Діти часто бувають у неї вдома, приносять продукти та спілкуються.

– новими матеріалами доповнено  стенд,  присвячений Дюкаревій Ніні  Андріївні – ветерану ВВВ, яка є частим гостем нашої гімназії:

– розклеєно вітальні листівки  в мікрорайоні  гімназії;

 

– проведено святковий концерт до 9 травня для учнів і ветеранів;

– проведені бесіди, класні години…згідно плану гімназії;

– відвідано музеї  і меморіальні  комплекси (Бабин Яр, Биковнянські могили);

– проведено  конкурс  військової  пісні.

– Учні гуртка «Патріот України» взяли участь у районному конкурсі «Юний екскурсовод» і здобули ІІ місце. Екскурсію вони проводили по кімнаті бойової слави медичної гімназії № 33.

Значна  увага в виховній  роботі приділяється профілактиці правопорушень та злочинності, попередженню бездоглядності серед неповнолітніх, слід відмітити спільну плідну роботу з Соціальною службою Голосіївського району Центром здоров’я.

Адміністрацією гімназії ведеться ретельний збір інформації про дітей пільгових категорій, схильних до аддиктивної поведінки та ведеться чіткий контроль за відвідуванням занять. Обов’язково проводиться:

– Вивчення житлово-побутових умов та мікроклімату сім’ї, складання актів обстеження;

– Контроль за відвідуванням занять. Операція  „Урок”;

– Забезпечення зайнятості «складних» дітей в гуртках та спортивних секціях;

– Робота психолога з учнями схильними до правопорушень та бродяжництва;

– Складання класними керівниками спільно з психологом   психолого-педагогічної    характеристики на учнів схильних  до правопорушень;

–  Бесіди на морально-етичні теми, постійно розглядаються     причини виникнення і способи врегулювання конфліктів, які виникають в колективі дітей, або   вдома;       (Психолог)

–  Роз’яснювальні бесіди про виконання статуту гімназії, та загальних вимог до поведінки всіх гімназистів;

– «Складні» учні залучаються до роботи  в правовому лекторії, роботі волонтерського загону, підготовці   загальногімназійних свят, участі в гімназійних та районних конкурсах;

– Вчителем валеології Новіковою І.А. проводяться індивідуальні   бесіди про шкідливість куріння, негативний вплив алкоголю на дитячий організм, незворотні наслідки вживання наркотиків;  згубний вплив шкідливих звичок, спокусливих бажань, наркотичних «кайфів» та інших впливів на життя і майбутнє людини. Класними керівниками постійно проводились бесіди про

необхідність освіти, знань, вмотивований вибір майбутньої професії, стилю життя.

Ведеться тісна співпраця з міськими та районними громадськими організаціями що допомагають прищеплювати учням любов до життя, розуміння необхідності здорового способу життя та відмови від шкідливих звичок. Серед таких організацій:

-Служба у справах дітей.

-Соціальна службою Голосіївського району.

-Міська асоціація «Екологічна ліга»

– Кримінальна міліція Голосіївського р-ну.(представники: Кисличук В.В.

та Обжилянова О.Г.)

-Міський центр тверезості (лікар –психолог Нестеренко М.М. )

– Благодійна організація « Дитяча надія» (психолог Лозовою А.В.)

Міський центр здоров’я (лікарі Лисак Л.В., Нестеренко М.М.)

«Фундація моралі та духовної освіти» (лектор  Мазуренко Ю. І.)

    – Організація «Надія по всьому світу»  ( волонтери – Глобенко Віталій та  Волох Сніжана)

– Багато допомагають у роботі з дітьми  батьки-фахівці (юристи, лікарі, психологи)

Науково-методична робота в медичній гімназії (здійснювалась) базувалась на досягненнях науки, освітніх інноваціях, конкретному аналізу стану навчально-виховного процесу і була спрямована на зростання рівня педагогічної майстерності вчителів, надання дієвої допомоги вчителям, формування професійно-педагогічної культури педагогів,  впровадження нових педагогічних ідей, технологій, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду.

Керувала науково-методичною роботою гімназії науково-методична рада. Підвищенню кваліфікації та професійної майстерності кожного вчителя сприяла робота методичних кафедр. Їх у гімназії три: кафедра гуманітарних  дисциплін та інноваційних методів навчання – зав.кафедрою Можаровська Н.І., кафедра  природничо-математичних дисциплін та інноваційних методів навчання – зав.кафедрою Ковальова В.Ф., кафедра художньо-естетичних та спортивно-оздоровчих дисциплін та інноваційних методів навчання – зав.кафедрою Довженко Н.В.

Традиційними в гімназії є колективні форми методичної роботи:

  • засідання і презентації методичних кафедр;
  • постійно діючий семінар – практикум (цікаво пройшов міський семінар на тему: «Розвиток і самореалізація індивідуального творчого потенціалу, особистості у навчально-виховному процесі гімназії).
  • Інструктивно-методичні наради (по роботі з шкільною документацією, по організації самоосвіти вчителів, організації свят «Посвята в гімназисти» «Дня науки» та науково-методичні конференції з питань обміну досвідом своєї роботи з проблем особистісно-зорієнтованого навчально-виховного процесу, розвитку і самореалізації творчих здібностей особистості.
  • Творчі звіти вчителів, які атестуються. 8 вчителів пройшли планову атестацію і підтвердили вищу категорію і педагогічне звання. 6 вчителів пройшли курси на базі інституту післядипломного підвищення кваліфікації Київського міського педагогічного університету ім.. Б. Грінченка.

Велика увага в гімназії надається індивідуальним формам

методичної роботи, зокрема роботі вчителя над науково-методичними проблемами, самоосвіти, взаємовідвідуванню уроків, співбесідам, консультаціям. Підтвердженням цьому є виступи вчителів на засіданнях педагогічних рад, кафедр, звіти вчителів, які атестуються, звіти гуртків тощо.

У 2010-2011 н.р. велика увага приділялась роботі з обдарованими

дітьми. 19 гімназистів 7-11 класів стали призерами олімпіад з 12 предметів. 5 учнів гімназії стали призерами І (районного) та (ІІ міського) етапів Всеукраїнських конкурсів захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Три учні гімназії стали призерами ІІ (районного) етапу І Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т. Шевченка.

За навчальний рік проведено 5 педагогічних рад, 9 нарад при директорі та 4 науково-методичних семінари силами інституту психології АПН України ім.. Костюка.

 

 

 

 

Розділ 2                     Зміцнення та модернізація 

                           матеріально-технічної бази гімназії.

 

 

За минулий рік придбано:

  • 2 меблеві стінки;
  • 2 ДVД;
  • Створено новий кабінет здоров»я;
  • Відремонтовано 16 кабінетів.

 

 

 

 

 

Розділ 3                            Джерела фінансування.

 

 

Для стимулювання в роботі, навчанні учасників навчально-виховного процесу: для учнів та батьків силами піклувальної ради було закуплено грамоти та подяки, які вручені кращим за підсумками навчального року.

Кращим учням гімназії вручено медаль „Золотий фонд гімназії ” та значки „Інтелект гімназії ” дітям, які стали переможцями олімпіад, МАНу.

Тісні зв’язки  з фондом П. Куліша дають можливість нагороджувати  щорічно премією П.Куліша кращих дітей гімназії. В цьому році премію отримали:  Храпач Олександр та Копилов Ярослав.

У гімназії проходили учнівські ярмарки, кошти від яких пішли на потреби  учнівського  самоврядування.

 

 

 

 

Розділ 4          Забезпечення гімназії кваліфікованими кадрами.

 

У 2010-2011 н.р. адміністрацією медичної гімназії були здійснені обов»язкові заходи для забезпечення навчально-виховного процесу кваліфікованими педагогічними кадрами. Вакансій не було.  У педагогічний колектив влилися як молоді працівники (Даруга О.В. – вчитель художньої культури, Кондратенко Н.Ю. – вчитель латинської мови, Вельбовець Є.О. – психолог), так і досвідчені вчителі (Стаднюк Т.О. – вчитель математики, Коваль С.П. – старший вчитель хімії, Лелетіна Л.В. – старший вчитель музики).

Державну навчальну програму з усіх предметів виконано. В цілому медична гімназія забезпечена висококваліфікованими кадрами. Усі вчителі мають вищу педагогічну освіту. Із них:

Вищу категорію – 28

І категорію                   –

ІІ категорію        – 1

Вчителів – методистів – 10

Старших вчителів  – 6

        У медичній гімназії створені необхідні умови для обов»язкового здобуття, початкової, базової та повної  загальної середньої освіти. Для  підвищення  інтересу до навчання були створені профільні класи: суспільно-гуманітарний, художньо-естетичний,  введені такі предмети: мій Київ, сходинки до інформатики, російська мова,  основи економіки, технології; додатково збільшено кількість годин на вивчення української,  англійської мови, історії України, географії, біології, інформатики, математики (за  вибором учнів) комп»ютерні класи, мультимедійний комплекс, мережа Інтернет дають можливість впроваджувати нові інноваційні технології в НВП, а також годин трудового навчання використати на викладання інформатики.

 

 

 

Розділ 5    Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів   

 та педагогічних працівників.

 

 

Одним з провідних напрямків роботи гімназії  є розробка програми

„Формування здорового способу життя”:

 

  1. На базі гімназії працює медичний лекторій Міського центру здоров’я «Школа сприяння здоров’ю».Лектори приходили читати лекції на різноманітні теми про здоровий спосіб життя щомісячно. Також протягом року ми плідно співпрацювали з районним центром здоров’я за програмою «Школяр». Існує співпраця (постійна) з Всеураїнським центром тверезості і    здоров’я, Всеукраїнською  Екологічною Лігою, Соціальною службою Голосіївського р-ну.
  2. Гімназія  приймала участь у міських  заходах Екологічної ліги:

-конкурс «Новорічний букет замість ялинки»-І місце ;

– міська акція «Допоможи птахам в зимку»-ІІ місце.

На базі 9-11 класів проводилась робота по програмі «Діалог»,

«Рівний-  рівному», « Школа проти СНІДу». Проводились  бесіди,

лекторії для дітей та батьків(батьк.збори) на які запрошувались

представники  громадських організацій та лікарі.

  1. В гімназії, під керівництвом вчителя ОБЖ Новікової І.А., працює

волонтерський загін «Юний волонтер», учні якого проводили

протягом року акції проти паління на вулицях міста. Було підготовано

спектаклі та виступи агітбригади на тему «Пофілактика шкідливих

звичок», «Запобігання СНІДу», «Правила дорожнього руху»,

проводились бесіди для учнів молодших класів.

  1. Протягом року було проведено класні виховні години на теми:

Вересень:

-«Здоров’я—головний життєвий скарб» (7 клас)

-«Виховання позитивних рис характеру» (10а клас)

Жовтень:

«Вплив легкоалкогольних  напоїв на організм що формується» (11клас)

« Небезпека  втрати зору» (9 клас)

Листопад:

« Вчимося толерантної поведінки у колективі» (9 клас)

« Лицарський турнір ввічливості» (8а клас»

Грудень:

« Права і обов’язки дитини шкільного віку» (8б клас)

« Здорові звички-здорове життя!» (11 клас)

Січень:     « Посієш звичку—пожнеш характер» (6 клас)

« Вплив паління на організм підлітка» (7 клас)

Лютий:

« Моє майбутнє—це майбутнє Української держави» (5 клас)

« Проблема шкідливих звичок серед підлітків» (10а клас)

Березень:

« Здоров’я—сприяє творчому потенціалу учня» (10б клас)

Квітень:

«Ми і природа. Природа—життєвий ресурс людства.» (8а)

  1. Проведено круглий стіл на тему «Як запобігти травматизму?»

(16 лютого Новікова І.А )

  1. Проведені бесіди по класах «Я досягну успіху без алкоголю і тютюнопаління!»

( 18 вересеня ,Класні керівники)

  1. Проведено агітаційні акції учнів з плакатами проти паління, наркоманії та інших шкідливих звичок в мікрорайні гімназії, серед студентів Університету Харчових Технологій , Національного університетут ім. Т.Г. Шевченка під керівництвом Новікової І.А. — 8а, 8б, 7кл (квітень, жовтень , травень)
  2. Проводилось анкетування учнів за темами:
  • “За здоровий спосіб життя”,
  • «Залежність від  шкідливих звичок»,
  • «Оцінка власного здоров’я»

(Новікова І.А. ,Вельбовець Є.О.-психолог)

  1. 9. Проведано лекції для 9-11 кл. лікарем Лисак Л.В.(Міський  Центр

        здоров’я)

-“Статеве виховання та профілактика   захворювань”(грудень-10р.),

-«Планування сім’ї»    (14.02.11),

– «Особиста гігієна» (6.05.11).

  1. 10. На кожних батьківських зборах приділялась увага здоров’ю дітей

-запрошуються лікарі, імунологи, представники громадськи

екологічних організацій які розповідали батькам про

іпедеміологічний стан в місті,  як     захистити власних дітей від

тяжких хвороб, про статевий розвиток підлітків. (4-5 разів на рік.)

(Врач-хірург-Храпач В.В., врач-терапевт –Ковбасюк О.В.,

дитячий лікар-імунолог- Лоскутова С.Д.)

  1. 11.  Проведено свято здоров’я (1-4 кл. лютий 2011р., в межах

місячника  «Здорового способу життя»)

  1. 12. Протягом року випускались стінгазети та проводився конкурс

малюнків :“Я обираю здоров’я ” ,  розповсюджувались листівки

проти паління    (грудень 10р. 5-11 кл.)

  1. 13.  8а,б кл. провели брейн-ринг з екологічної тематики підчас декади

природничих наук.(20.04-30.04.09)

  1. 14.  Постійно проводиться індивідуальна робота з дітьми, що палять —

      вчитель  валеології   Новікова І.А. , психолог Вельбовець

Є.О.(проягом року)

  1.  Проведено ряд спортивних змагань:

-“Тато, мама, я –   спортивна сім’я”(1-4 кл.),

-“Козацькі забави”,

–   спортивне свято “Ну-мо, хлопці!”(Зуйко В.Г. Успенський

В.М. 23.02.11),

постійно організовувались  шкільні,   районні та міські змагання з

футболу,  баскетболу, волейболу та тенісу (Успенський В.М.),

змагання з шахів та   шашок ,

День Здоров’я  та захист екологічних проектів (14.02.11р.).

Команда гімназії з футболу виборола І місце серед «куща» шкіл.

  1. 16.  Інформаційно-медичний захід для вчителів „Здоровому учню

       потрібен здоровий вчитель» (Новікова І.А., 21.02.11 ).

  1. 17. Проведено спортивно-лицарський турнір „Містер-33” (14.02.11)
  2. 18. Пройшов місячник спортивно-оздоровчої роботи

             (24.01.11-23.02.11)

  1. 19.   В гімназії працює спортивний гурток з настільного тенісу де діти

        можуть займатись спортом. Також працює хореографічний гурток ,

що дає змогу дітям мати фізичні навантаження не лише на уроках

фізкультури, а і в позаурочний час.

  1. В гімназії є «Дошки Євмінова» за допомогою яких діти з вадами

статуріи можуть покращити своє самопочуття.( під керівництвом

вчителя Успенського В.М.)

21   Багато заходів було проведено до Дня інваліда, серед них:

-традиційна щорічна благодійна акція

„Подаруй іграшку онкологічно хворій дитині”

(1-11 кл. ,іграшки були відвезені і подаровані онкологічному

дитячому відділеню для ігрової кімнати.)

– бесіди по класам „ Це може статися з кожним.”  (1-11кл.)

 

Профілактика ВІЛ/СНІДу серед неповнолітніх

В гімназії про водиться ґрунтовна постійна робота з дітьми в цьому напрямку:

  1. Лекції для 7-10 кл. на тему:”Профілактика шкідливих звичок та СНІДу”(з показом відеофільмів), “Планування сім”ї” , “Що таке аборти ?”для 10-11 кл.(лікар Лисак Л.В., Нестеренко М.М.-Міський центр здоров’я (грудень 10-січень 11р.)
  2. Батьківськими силами проведено уроки медичного спрямування для дівчат 10 класу.( Лікар-акушер Касперович Н.В. 10кл. січень 11р.).
  3. За сприяння міської соціальної служби-перегляд фільмів про СНІД(грудень 10р. ).
  4. Лекції по здоровому способу життя та профілактики шкідливих звичок

(лектор Мазуренко Ю., “Фундація моралі та духовної освіти” (лютий   11р.)).

  1. Конкурс газет проти паління та проти СНІДу (01.12.10)
  2. Щоквартально проводиться випуск листка здоров”я по класах (про інфекційні захворювання) ,
  3. Виставка плакатів та малюнків на тему «Здорова дитина-здорова країна!» 5-8кл. (листопад – грудень 10 р.)

 

  1. В гімназії, під керівництвом вчителя ОБЖ Новікової І.А., працює волонтерський гурток «Юний волонтер», учні якого проводять акції проти паління на вулицях міста. Ставляться спектаклі  та виступи агітбригад на тему «Пофілактика шкідливих звичок», «Запобігання СНІДу», «Правила дорожнього руху», проводять бесіди в молодші школі. Учнями-гуртківцями написано і поставлено спектакль «Розкажи нашу сумну історію всім»(про СНІД)

 

  1. Тренінг на тему «Здоров’я заради майбутнього.(психолог)
  2. Адміністрацією закладу постійно проводяться бесіди на тему

«Запобігання шкідливим звичкам» з дітьми що потребують особливої

уваги.

  1. 11. Постійно проводяться лекції волонтерами (від соціальної служби району

організації «Надія по всьому світу»

(Глобенко Віталій та Волох Сніжана) (5-11 клас)

  1. 12. Проводилась лекція «Пізнай себе» психологом Лозовою А.М.  з

організації   «Дитяча надія». (5-7 класи).

13.Проведені лекції  Службою у справах дітей за профілактичною

програмою  «Ні!»-шкідливим звичкам» (лектор-Лазарчук Н.М.)

  1. Дуже багато цікавих і змістовних заходів було проведено підчас

місячника спортивно-оздоровчої роботи.

 Профілактика тютюнопаління серед неповнолітніх

В річний план виховної роботи гімназії обов’язково включається розділ про роботу з учнями в напрямку профілактичної роботи з тютюнопаління.  В гімназії та на її території заборонено палити не тільки підліткам, а і батькам, гостям гімназії та вчителям. Видається відповідний наказ. Також проводиться наполеглива кропітка робота:

  1. Проводяться лекції з показом відеофільмів про шкідливість та наслідки тютюнопаління.(методичний центр «Здоров’я»)
  2. Під керівництвом вчителя ОБЖ Новікової І.А., працює волонтерський загін «Юний волонтер», учні якого проводять акції проти паління на вулицях міста (з плакатами та страшними масками що символізують хворі внутрішні органи курців).Ставляться спектаклі на тему «Пофілактика шкідливих звичок»,  проводять бесіди в молодшій школі.
  3. Проводилась акція шкільною агітбригадою – «Ми проти куріння в громадських місцях!»(На площі Льва Толстого 14.09.10)
  4. Учнями 11-х класів проводились науково-дослідницькі роботи:

«Радіоактивний слід куріння», «Забруднення довкілля димом сигарет».

  1. Робота з батьками 3-7 класів «Профілактика куріння в ранньому віці»

( Батьківські збори листопад 10р.)

  1. Тренінги в 5-11 класах «Здоров’я—інвестиції в майбутнє!»(січень 11р.)
  2. Проводилась Екологічна Велика гра.(запитання всі пов’язані з темою здоров’я)

8.Проводилось анкетування учнів: «Що ти знаєш про наслідки куріння?,

Для чого підліток курить?, З чого починається залежність?»(психолог)

9.Випускаються стінні газети та класні вісники «Ми –за здоровий спосіб життя!»

Співпраця з районними службами, громадськими, благодійними організаціями з профілактики правопорушень, формування здорового способу життя.

 

Педагогічний колектив медичної гімназії тісно співпрацює з багатьма міськими та районними організаціями що працюють в напрямку профілактики правопорушень та пропаганди здорового способу життя:

-Служба у справах дітей.

-Соціальною службою Голосіївського району.

-Міською асоціацією «Екологічна ліга»

– Кримінальною міліцією Голосіївського р-ну.(представниками: Кисличуком В.В.

та Обжиляновою О.Г.)

-Міським центром тверезості (лікарем –психологом Нестеренко М.М. )

– Благодійною організацією « Дитяча надія» (психологом Лозовою А.В.)

Міським центром здоров’я (лікарями Лисак Л.В., Нестеренко М.М.)

«Фундацією моралі та духовної освіти» (лектором  Мазуренко Ю. І.)

    – Щрганізацією «Надія по всьому світу»  ( волонтери-Глобенко Віталій та Волох Сніжана)

– Багато допомагають у роботі з дітьми  батьки-фахівці (юристи, лікарі, психологи)

Соціальна допомога учням із числа дітей пільгових категорій.

На сьогоднішній день на гімназійному обліку дітей пільгових категорій налічується 114 учнів. Серед них:  8 – напівсиріт, 5 – інваліди, 15– багатодітних, 8 – чорнобильців, 71 – обдарованих, 7 – малозабезпечених.

Всі діти пільгових категорій першочергово забезпечуються підручниками в бібліотеці гімназії. Діти з сімей, що стоять на обліку в Совбезі (як малозабезпечена родина) отримують безкоштовну шкільну форму (за умови її надання РУО) та безкоштовне гаряче харчування.

В 2010 н.р. дітям соціальнонезахищених категорій вручені новорічні запрошення на ялинки  від БДЮТ (30). У кожному класі із благодійного батьківського фонду оплачуються  екскурсії для дітей, які не мають змогу їх оплатити. Таким чином батьківські комітети надають допомогу малозабезпеченим родинам , допомагають дітям відчути турботу і надати дітям з малозабезпечених сімей повноцінний інтелектуальний розвиток.

 

В гімназії запроваджені безкоштовні обіди. Ними користуються:

-7 – малозабезпечених

-5—15% ГПД

-31 – дієтхарчування.

 

За звітний період первинна профспілка медичної гімназії №33 активно викорис­товує  захисні положення Профспілки працівників освіти і науки України при ви­рішенні питань стимулювання працівників гімназії, визначення умов оплати праці, нормування робочого часу та часу відпочинку, визначення додаткових пільг і гарантій при підготовці та укладанні угод і колективних договорів, забезпечує соціальний захист працівників.

За наполяганням Київської міської організації Профспілки працівників освіти  і науки України ( далі КМОППОІНУ) в угоді медичної гімназії передбачено встановлення надбавок за складність і напруженість у ро­боті всім працівникам.

Забезпечення здорових та безпечних умов праці є одним із стратегічних напрямів діяльності адміністрації та профспілки гімназії.

За 2010-2011 рік в гімназії не зафіксовано ні одного нещасного випадку, пов’язаного із ви­робництвом.        Щодо травматичних випадків, пов’яза­них із виробництвом, також не зафіксовано.

Виплачено 41 лікарняни­й лист.

На­дано за  заявами працівників гімназії ма­теріальну допомогу 10 вчителя гімназії.

Загалом за звітний період було оздоровлено за заявами працівників в санаторіях та інших оздоровчих закладах: 4 працівника гімназії.          У звітному періоді члени профспілки гімназії брали активу участь у громадському огляді стану умов і охорони праці в гімназії, який проводився в кінці кожного семестру.

Для   ознайомлення з нормами та правами, а також отримання юридичної інформації  для освітян, працівники гімназії читають та обговорюють газету «Єдність».

Велика увага в гімназії надається соціальному захисту, збереженню та

зміцненню здоров»я  учнів та педагогічних працівників: адміністрація

гімназії слідкує за своєчасним проходженням медоглядів учнів та вчителів,

за  виконанням режиму дня учнями,  за відвідуванням уроків фізвиховання

учнями, за санітарно-гігієнічним станом навчальних приміщень 99,5% учні

пройшли медичний огляд.

Значну допомогу учням надають уроки здоров»я,  які проводить у

«кабінеті здоров»я», створеному у 2010-2011 н.р., вчитель  ОБЖ Новікова І.А.; місячники здоров»я, які є  в гімназії традиційними, цікаві, як для учнів, так і  для батьків, вчителів.

Кращі учні, призери олімпіад і МАН, нагороджуються дипломами, грамотами та значками «Інтелект гімназії № 33 м. Києва» на традиційному святі День науки, який проходить у травні навчального року. Щороку кращі гімназисти нагороджуються премією П.Куліша.

 

 

 

 

Розділ 6                Залучення педагогічної та батьківської

громадськості до  управління школою.

 

В навчальному році батьківський комітет гімназії працював згідно плану роботи ради. Голова батьківської ради _________________ Проведено 5 засідань батьківського комітету. В складі батьківського комітету працювало 6 комісій: навчально-виховна, господарча, дисципліни і порядку, спорт-масово-оздоровча, інформаційно – просвітницька,  санітарно-гігієнічна. Випускалась стіннівка „Поради”. Проведено 8 батьківських рейдів-оглядів:  перевірка зовнішнього вигляду учнів, санітарного стану кабінетів, гарячого харчування, забезпечення учнів підручниками та стан підручників, збереження майна гімназії, рейди в сім”ї дітей, які потребують допомоги, підготовка до осінньо-зимового сезону, операція „Урок” і т.д.

На засіданнях батьківського комітету заслухані питання організації НВП гімназії:

Стан успішності учнів  9, 11  класів.

Стан відвідування учнями гімназії.

Санітарно-гігієнічний стан гімназії.

Стан гарячого харчування.

Обов’язковими стали в гімназії загальногімназійні справи, які готуються разом з батьками:

  • День самоврядування в гімназії (проведення батьківський урок);
  • Презентація проектної діяльності класів (за графіком)
  • Рейди – перевірки відвідування учнями уроків, стан збереження підручників.

 

Саме спільна робота і взаєморозуміння  „трикутника” допомагала у вирішенні багатьох питань, організації та проведенні родинних свят              (Розширені засідання КР, Посвята у гімназисти, Свято Миколая, Свято гімназії,  Свято матері,  8 Березня,  Свято закінчення початкової школи тощо). Батьки активно приймали участь у навчально-виховному процесі і проводили з дітьми бесіди та екскурсії: Каупайтіс С.М..- “Заняття спортом—необхідність!”(6); Хмарський О.О.”Професія—юрист”(11); Лоскутова Н.І. ”Професія—лікар!”(9), Храпач В.В. «Пластична хірургія і сучасність» (11).

Активно беруть участь представники батьківського комітету і у проведенні тижня профорієнтації. Представники різних професій   проводять лекції-бесіди в різних класах,  пропагуючи свої власні професії та допомагають розібратися дітям у розмаїтті  професій.

Силами батьківського комітету протягом 2010-11 н.р. в гімназії  були проведені такі заходи:

  • Допомога в проведенні екскурсій по Києву, до  Пирогова, Володимирського собору.
  • Допомога в проведенні місячника спортивно – оздоровчої роботи.
  • Проведено анкетування «Гімназія—це Я», «Співпраця гімназії, батьків, учнів» (вересень, лютий)
  • В день самоврядування проведено батьківські уроки в багатьох класах гімназії (04.11)
  • У вересні та березні проведено рейди в сім”ї соціально-незахищених дітей та дітей, які потребюують особливої уваги,
  • проведено перевірку гарячого харчування учнів, санітарний стан їдальні та туалетних кімнат.
  • проведення рейдів-перевірок наявності шкільної форми та виконання правил внутрішнього розпорядку (запізнення, відвідування уроків )

( протягом року).

  • проводили рейди-огляди збереження підручників, гімназійного майна (квітень-травень –Верба Н.С., Цибенко В.М., Лоскутова Н.І.)
  • В травні – червні допомагали в проведенні навчальної практики учнів.
  • Проведено розширені засідання разом з педагогічним колективам, КР та Радою гімназії з приводу незадовільної поведінки окремих учнів гімназії, запізнень на уроки, порушення статуту, поганої успішності (6, 9,10а)

( прот. КР№ 8 від 17.05.11,  Цибенко В.М., Дробина С.І.)

– Силами батьків зроблено косметичні ремонти у класних кімнатах  та коридорах  гімназії (червень-липень).

На дискотеках та загальногімназійних  святах завжди присутні чергові батьки.

Завдяки роботі батьківської ради, гімназійне  самоврядування має змогу підтримувати матеріально наші  номінальні  «гроші» («саміки»), що заробляють класи протягом року. «САМік» – це грошова одиниця команди «САМ»- «Сучасної Активної Молоді».

 

 

 

 

 

 

Співпраця з громадськими організаціями

Вже протягом багатьох років медична гімназія  № 33 дружньо співпрацює з громадськими організаціями міста:

  • Кіностудія ім. Довженка (екскурсії і виступи перед дітьми)
  • Інститут Психології АПН України ім.. Костюка (лабораторія творчої особистості – проведення експериментальної роботи)
  • Театр одного актора (виступи у гімназії)
  • фонд «Пантелеймона Куліша» (нагородження кращих випускників)
  • «Театр зірок» (вистави для дітей)
  • Міжнародна екологічна ліга (учась учнів у конкурсах)
  • Міський будинок творчості дітей та юнацтва (участь у міських конкурсах та заходах)
  • Центр тверезості і здоров’я (лекції для підлітків)
  • Будинок творчості дітей та юнацтва Голосіївського району (участь у конкурсах і заходах.
  • музей Т.Г.Шевченка (проведення екскурсій і лекцій)
  • дитяча організація «Екологічна варта» (участь наших учнів у конкурсах і заходах)
  • музей Л.Українки, М.Старицького, М.Лисенка (екскурсії)
  • ТЮГ (відвідування вистав)
  • Соц.служба Голосіївського району (проведення лекцій , показ фільмів)
  • Фундація моральної та духовної освіти. (лекції для учнів і батьків)
  • громадський інститут «Екологія людини» (обстеження учнів початкових кл.)

– бібліотекою ім.В.Симоненка. (лекції для учнів і зустрічі з письменниками)

  • міський Будинок вчителя. (проведення педагогічних відкритих рад)

–    міський Планетарій. (лекції для учнів)

Вчителі – предметники і батьки учнів надають допомогу обдарованим дітям у підготовці до конкурсів, олімпіад, у написанні науково-дослідницьких робіт членами Малої академії наук,  у проведенні предметних тижнів, свят «Посвята в гімназії, «Дні науки».

Батьки учнів допомагали у виготовленні костюмів, фотографуванні, під час проведення спектаклів: «Попелюшка» Ш.Перо (учні 8-9 класів, І семестр);

«Лісова пісня» Лесі українки (до 140-річчя з Дня народження – І місце у номінації Гурток «Художнє слово» районного етапу VІІ Міського фестивалю дитячих театральних колективів «Срібне джерело» – (учні 4-9 класів – ІІ семестр. Уривки з творів світової літератури (Распе, М.Твен, Ліндгрен) – учні 5 кл. – на святі «День гімназії»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 7          Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з

питань діяльності школи.

Реагування керівника на зауваження та пропозиції

батьківської ради та піклувальної ради, представниками

інших органів.

 

 

За 2010-2011 н.р. звернень громадян з питань діяльності гімназії не було. Від батьківської ради та піклувальної ради поступали пропозиції щодо:

  • відкриття музею етнографії в школі – зібрано матеріали і відкрито музей;
  • введення уроків здоров»я – створено кабінет здоров»я;
  • підписка на періодичну пресу – підписку проведено;
  • проведення шкільного огляду кабінетів – проведено в І та ІІ семестрах.

Інших зауважень і пропозицій не поступало.

 

Розділ 1

Персональний внесок адміністрації гімназії

у підвищення рівня організації навчально – виховного процесу в гімназії

 

Розділ 2                     Зміцнення та модернізація 

                           матеріально-технічної бази гімназії.

 

Розділ 3                            Джерела фінансування.

 

Розділ 4          Забезпечення гімназії кваліфікованими кадрами.

 

Розділ 5    Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів   

 та педагогічних працівників.

 

Розділ 6                Залучення педагогічної та батьківської

громадськості до  управління школою.

 

Розділ 7          Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з

питань діяльності школи.

Реагування керівника на зауваження та пропозиції

батьківської ради та піклувальної ради, представниками

інших органів.

 

Р о з п о р я д ж е н н я

по підготовці звіту за 2012-2013 н.р.

 

У зв’язку з завершенням 2012-2013 н.р. підготувати звіт про роботу адміністрації та педагогічного колективу за навчальний рік за такими розділами та закріпити відповідальних:

І.

Розділ 1

Персональний внесок адміністрації гімназії

у підвищення рівня організації навчально – виховного процесу в гімназії

 Усенко Р.О. (навчально-виховна робота)

Бурбело Л.М.(науково-методична робота)

Лаврищук А.М.(виховна робота)

 

Розділ 2       Зміцнення та модернізація  матеріально-технічної бази гімназії.

Усенко Р.О. (кабінети)

 Сибірьова С.Г. (господарча діяльність)

        Лаврищук А.М. (виховна робота)

 

Розділ 3                            Джерела фінансування.

Сибірьова С.Г. (всі затрати по РУО)

 

Розділ 4          Забезпечення гімназії кваліфікованими кадрами.

Усенко Р.О.

 

Розділ 5    Соціальний захист    збереження та   зміцнення здоров’я учнів   та педагогічних  працівників

Усенко Р.О.

Лаврищук А.М.

Лялько В.І.

 

Розділ 6                Залучення педагогічної та батьківської

громадськості до  управління гімназії.

Лаврищук А.М.

Бурбело Л.М.

 

Розділ 7          Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з

питань діяльності гімназії.

  

Реагування керівника на зауваження та пропозиції

батьківської ради та піклувальної ради, представників

інших органів.

Бабенко В.Л.

 

ІІ. Директору Бабенко В.Л. узагальнити матеріали до 5 червня 2013р. і подати до РУО до 7 червня 2013р.

 

 

 

Директор гімназії                                                                        В.Бабенко

 

 

 

Ознайомлені:

Усенко Р.О.         ________

 

Бурбело Л.М.      ________

 

Лаври щук А.М.  _______

 

Сибіркова С.Г    _______

 

Лялько В.І.          _______