Медична ГІМНАЗІЯ №33
МІСТА КИЄВА
MENUMENU

Психологічний супровід

Якщо Ви хочете залишитися друзями з Вашими дітьми

ЗНО: ЯК ПІДТРИМАТИ СВОЮ ДИТИНУ?

Рекомендації батькам п’ятикласників

Як допомогти випускникові з вибором професії

Адаптація у новій школі: оптимальні правила і поради

 

Робота психолога з учнями 1-11 класів

 • Робота з обдарованими дітьми
 • Індивідуальне консультування
 • Профорієнтаційна робота
 • Робота з учнями з девіантною поведінкою
 • Робота з невстигаючими школярами
 • Психодіагностичне дослідження

 

Загальні поради батькам першокласників 

 1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.

2. Не згадуйте  вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

3. Не відправляйте дитину у школу без сніданку:в школі вона багато працює, витрачає сили.

4. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, ВИСЛУХАЙТЕ, на це ви не витратите багато часу.

5. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини.

6. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти)півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішим повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

7. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий настрій – найчастіше, це об’єктивні показники  стомлення , перевантаження дитини.

8. Пам’ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном , або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся подарувати це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

9. Не нагадуйте дитині перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий трудовий день – і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм доброзичливим ставленням.

 

Памятка батькам першокласника

1. Підтримайте в дитини прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в її шкільних справах і турботах, серйозне відношення до  перших досягнень і можливих труднощів  учня допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.

2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

3. Ваш малюк прийшов в школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у неї може щось не відразу виходити, це природньо. ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ПОМИЛКУ!!!!!

4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі знайдіть, за що можна було б його похвалити.

7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчанні, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

6. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явилася людина авторитетніша,ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

7. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять!!!

 

Заповіді для батьків

 • Починайте забувати, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло обов’язків учня.
 • Не сваріть, а тим більше не ображайте дитину в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини.
 • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся думкою учня, тільки так ви зможете сформувати в нього правильну життєву позицію.
 • Постійно розмовляйте з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього сподобалось.
 • Відповідайте на кожне запитання школяра. Тільки в цьому випадку його пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
 • Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: “Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Хваліть словом, усмішкою, ласкою і ніжність.
 • Не будуйте ваші з дитиною відносини на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.